Ujeżdżeniowe top ogiery

Nasze dwa wybitne ogiery, Peregrino (Ferguson x Ferdeaux) i Morrison (Millenium x Don Frederico), uzyskały prestiżową licencję “Approved” AES podczas ocen AES Stallion Grading w Salio. Peregrino dołączył do grona czołowych ogierów w 2024 roku, podczas gdy Morrison uzyskał swoją licencję w 2023 roku.

Peregrino charakteryzuje się imponującym rodowodem, który wpisuje go w tradycję doskonałości w jeździectwie. Jego ojcem jest renomowany hanowerski ogier Ferguson, który osiągnął szczytowy poziom startując na poziomie Grand Prix pod jeźdźcem, Narsem Gottmer. Ferguson jest uznany nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia sportowe, ale także za swoje doskonałe pochodzenie, które przekłada się na potencjał jego potomstwa. Linia matki Peregrino jest równie ciekawa.Ojciec matki, ogier KWPN, Ferdeaux, znany z doskonałego ruchu i temperamentu, przekazuje swoje wyjątkowe cechy potomstwu, czyniąc Peregrino nie tylko genetycznie wartościowym, ale także obiecującym w przyszłości sportowej kariery.

Morrison, jest synem trakeńskiego ogiera Millennium, który w 2022 roku został ogłoszony Trakeńskim Ogierem Roku. Ojcem jego matki jest hanowerski ogier Don Frederico, który w 2009 roku otrzymał Wielką Nagrodę Stowarzyszenia Hanowerskiego ze względu na spektakularne sukcesy potomstwa, takie jak międzynarodowe osiągniecia na poziomie Grand Prix wałacha Don Johnson jeżdżonego przez Isabell Werth, oraz srebrnej medalistki olimpijskiej, klaczy Diva Royal, jeżdżonej przez Dorothee Schneider. W 2012 roku został uznany Ogierem Roku Stowarzyszenia Hanowerskiego. Z pewnością Morrison odziedziczył wielki potencjał ujeżdżeniowy.

Zarówno Peregrino, jak i Morrison, stanowią dumę naszej stajni i są doskonałymi przykładami nowoczesnych typów koni. Daniela Kuczkowska, która jest odpowiedzialna za ich trening i prezentację, zachwyca się nie tylko możliwościami, ekspresją i ruchem obu ogierów, ale także ich chęcią do współpracy z jeźdźcem oraz opanowaniem.

Oba konie stacjonują na co dzień w naszej stajni w Barłominie. Jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli podziwiać ich kolejne kroki na czworobokach! Bądźcie z nami, aby śledzić ich dalsze osiągnięcia.