Najlepszy młodzieżowy klub jeździecki w Polsce

W 2023 roku JKS Barłomino zyskało zaszczytny tytuł najlepszego młodzieżowego klubu jeździeckiego w Polsce. To wielkie wyróżnienie zostało osiągnięte dzięki niekwestionowanym talentom jak Iga Biegalska, Mistrzyni Polski w Skokach przez Przeszkody oraz dziewiąta zawodniczka Mistrzostw Europy, oraz Natalia Plata, Mistrzyni Polski w Ujeżdżeniu oraz finalistka Mistrzostw Europy.

Od samego początku, w Barłominie priorytetem było budowanie zgranego zespołu, który niezależnie od poziomu umiejętności, wspiera się nawzajem. Wspólnie wyjazdy na zawody, wzajemne dopingowanie, wsparcie w trudnych momentach oraz świętowanie sukcesów – wszystko to buduje niezwykłą atmosferę w klubie.

“Tutaj zarówno skoczkowie, jak i ujeżdżeniowcy wspierają się nawzajem, co tworzy niesamowitą atmosferę. Jesteśmy zgranym teamem. W ośrodku trenują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, zawsze szanujący swoją pracę i gotowi do pomocy, gdy jest to potrzebne” – mówi trenerka Daniela Kuczkowska.

“Dla nas ważna jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale również kompleksowy rozwój koni i jeźdźców. Infrastruktura oraz różnorodne treningi pozwalają nam osiągać doskonałe wyniki, jednocześnie tworząc harmonijne środowisko dla naszych koni” – podkreśla Adam Nicpoń.

JKS Barłomino nie tylko zdobywa nagrody, lecz także tworzy społeczność, która z pasją i zaangażowaniem dąży do osiągania coraz większych celów. Sukces Zawodników, ich Trenerów i Rodziców jest dowodem na to, że wspólna praca i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty zarówno na arenie sportowej, jak i w życiu klubowej społeczności.